Як попередити появу і розвиток харчової алергії у дитини?

Як попередити появу і розвиток харчової алергії у дитини?

Останнім часом алергія є одним з найпоширеніших захворювань. Можливо, саме тому багато хто вважає, що вона не особливо небезпечна. Але чи так це насправді? Давайте спробуємо в цьому розібратися, а заразом і з'ясувати, як попередити появу алергії у вашого малюка і як можна від неї позбавитися.

Може статися так, що в один не найпрекрасніший день ви помітите, що ваша дитина проявляє безпричинне занепокоєння, а на щічках у нього з'явилися червоні плямочки. Що відбувається з малюком? Алергія? Але чому вона з'явилася і чи є привід хвилюватися?


Багато батьків досить спокійно відносяться до цієї проблеми, вважаючи, що дитина "переросте" її і все прийде в норму. Але з часом ситуація стає все небезпечніше, щічки придбавають вже яскраво-червоний відтінок, шкіра сохне і тріскається. Що ж робити?

Перший рік життя дитини — найважливіший період в його розвитку, оскільки в цей час відбувається формування усіх систем організму, які ще дуже раними, тому будь-які помилки, здійснені в цей період життя дитини, в майбутньому можуть привести до серйозних хронічних захворювань. Дбайливі батьки повинні мати уявлення не лише про те, що таке раціональне харчування малюка, але і знать, які процеси відбуваються в організмі крихітки на першому році життя.

До речі, потурбуватися про здоров'я дитини майбутню маму наслідує ще під час вагітності, оскільки здоров'я малюка закладається саме в цей період. Тому, вагітним не варто зловживати алергенами, такими як, наприклад, шоколад, цитрусові, мед і тому подібне.

Останнім часом відзначається помітне зростання алергічних захворювань, які вражають дітей у віці до одного року. Звичайно, великий вплив на появу алергії роблять і екологічна обстановка, і генетична схильність, і багато інших чинників, боротися з якими ми не в силах. Але одна з найважливіших причин появи алергічних реакцій — це неправильне харчування і перегодовування малюка. І вже давно відомо, що при регулярному переїданні харчова алергія може з'явитися навіть із-за тих продуктів, які раніше не викликали ніяких алергічних реакцій у дитини.

Ця проблема ускладнюється ще і тим, що практично будь-які продукти, навіть такі, на перший погляд, "безпечні" і гіпоалергенні, як, наприклад, зелені яблука, рис або молочний білок, можуть стати причиною появи харчової алергії у малюка у віці до одного року.

Важливо усвідомити, що алергія — це не просто висип, а реакція на те, що організм дитини не може самостійно впоратися із зовнішніми чинниками, алергенами. Щоб йому в цьому допомогти, потрібно, передусім, зробити усе можливе, щоб спробувати уникнути алергії і тих неприємностей, до яких вона може привести в майбутньому.

Передусім, потрібно запам'ятати основні ознаки виникнення харчової алергії, щоб мати можливість вчасно зупинити її розвиток.

Найпоширенішою харчовою алергією є атопічний дерматит, який проявляється:

 — шкірними висипаннями;


 — надмірною сухістю(нейродерміт) або намоканням(екзема) шкіри;

 — блювотою, відрижками;

 — болями в животі;

 — розладом стільця;

 — ускладненим диханням, закладеним носом(рідко).

Перші ознаки харчової алергії, якщо пустити їх на самоплив, в майбутньому можуть перетворитися на досить важкі алергічні захворювання, що вимагають тривалого лікування.

Без сумніву, найбільш важливою і ефективною профілактикою алергії є грудне вигодовування, яке повинне тривати як можна довше. Але годуючій матері також необхідно приділяти велику увагу своїй дієті, щоб уникнути виникнення у малюка алергічних реакцій. Бажано зменшити споживання або зовсім виключити з раціону:

 — смажене і копчене;


 — куряче м'ясо, яйця;

 — солодощі, такі як мед, згущене молоко, цукор, шоколад, тістечка і т. п.;

 — кава, какао, газовані і алкогольні напої;

 — часник, лук, різні приправи, майонези, кетчуп і ін.;

 — цитрусові, кавуни, дині, виноград, ананаси;

 — будь-які консерви, напівфабрикати;

 — насіння, чіпси, горіхи.


Іншими словами, дієта годуючої матері частково повинна співпадати з дієтою дитини. Але, проте, у ваш раціон можуть бути включені такі продукти, як:

 — відварене або тушковане м'ясо, яловичина, баранина;

 — нежирна риба, наприклад, тріску;

 — йогурти, кефір, сир і інші молочні і кисломолочні продукти;

 — фруктоза замість цукру;

 — свіжі або заморожені фрукти і овочі;

 — соки, морси, компот;


 — різні каші, наприклад, вівсяна, гречана;

 — овочевий суп;

 — хліб.

Обов'язково як можна уважніше спостерігайте за малюком, щоб відразу ж помітити зв'язок між продуктами, які ви споживаєте, і алергічними реакціями у дитини, такими як почервоніння шкіри, болі в животі, розлади стільця.

У наступній статті ми розглянемо питання, що виникають у кожної матері, що зіткнулася з подібною проблемою: що робити, якщо ви підозрюєте наявність у вашої дитини харчової алергії, з чого починати обстеження і як лікувати алергію?