Як помацати "пульс" у дизеля? "

Як помацати "пульс" у дизеля? "

Кількість автомобілів на душу населення в Росії нестримно росте. Хтось купує нове авто, хтось — трех-пятилетнее, комусь по кишені лише дуже вживане розвалище. Але в основному їх об'єднує одне: переважна більшість легкових автомобілів — бензинова.

До дизельних двигунів приватник відноситься насторожено, вважаючи, що дизель складніше в експлуатації, діагностиці і ремонті. Насправді, кількість всіляких налаштувань, що впливають на якісну роботу двигуна, а також кількість вірогідних неполадок на дизельному двигуні в рази менше, ніж у бензинових побратимів.


Спершу трохи теорії. "Серце" дизеля — паливний насос високого тиску. Якщо на дизелях вантажівок, тепловозів і теплоходів мастило паливної рейки і плунжерних пар ТНВД здійснюється моторним мастилом, то в легкових авто роль мастила "серця" виконує саме паливо. Тому "обсихати" в дорозі відгукнеться: проміжки плунжерних пар вимірюються в мікронах, і, втративши мастило, ТНВД виходить з ладу, заклинює.

Тиск відкриття форсунок варіюється на різних моделях дизелів від 150 до 300 кгс/кв.см(15 − 30 МПа). Різниця в тиску відкриття не повинна перевищувати 3%; чим точніше відрегульовані форсунки — тим рівніше працює двигун і тим менше витрати палива. ТНВД, природно, зобов'язаний навіть при неодружених оборотах двигуна видавати більший тиск.

Надлишки палива, що не потрапило в циліндр, по трубопроводу відсічення(чи обратки — кому як подобається) повертаються в паливний бак при тиску трохи більшому, ніж атмосферне. Від паливного бака до ТНВД, через помпу підкочування і паливний фільтр, солярка йде під тиском близько 0,9 − 0,95 атмосферного(невеликий вакуум створюється ТНВД).

Переходимо до діагностики(маємо на увазі, що клапана, а також кут випередження запалення відрегульовані правильно).

1. Двигун заводиться, але на неодружених оборотах глухне. Причина одна: підсос повітря. Де шукати? Тільки на ділянці від паливного бака до ТНВД. Патьоків палива не буде, оскільки на цій ділянці(пам'ятайте?) невелике розрідження; найчастіше підсос повітря виявляється в місцях приєднання трубок до помпи і фільтру, мідні або алюмінієві прокладення в цьому випадку будуть чорними. Ремонт — заміна прокладень.

2. Двигун не заводиться. Як?! Ще учора все крутилося, палива повний бак. Причина одна: засмітився паливний фільтр. Здогадаєтеся, що вимагається зробити?

3. Різко підвищилася витрата палива. Причина одна: продірявилася одна з паливних трубок. Якщо це трубка високого тиску — тільки заміна. Якщо низького — можна відремонтувати за допомогою шматка гуми і хомутика.

4. Перевіряємо пульс. Покладіть пальці на одну з трубок високого тиску. Відчуваєте рівномірні поштовхи? Цей "артеріальний" тиск дизеля. На усіх трубках поштовхи мають бути приблизно рівної сили. Якщо хоч би на одній з них "пульс" слабкіший — пора регулювати форсунки. "Пульс" відсутній зовсім? Голку форсунки заклинило у відкритому або напіввідкритому положенні. А якщо трубка при цьому гаряча — форсунку, що відповідає їй, заклинило в закритому положенні.


Ось, загалом, і уся нехитра діагностика. Як бачите, з цими процедурами впорається і початкуючий "медбрат". Здоров'я вам і вашим залізним друзям, пани автолюбителі!


Надрукувати